klara@klarafollova.com

2.0
Klára B. Follová

Práce

Producentství

Zaměřuji se na producentskou činnost, televizní management a řízení týmů. Mám téměř 20 let zkušeností v oboru.

Jsem zvyklá pracovat v mezinárodním týmu a na mezinárodní úrovni, v ČR i v zahraničí.

Aktuálně dělám producentku pro televizi Nova, kde mám na starosti vývoj a výrobu quality TV pořadů různých žánrů.

Jako producentka mám na kontě řadu úspěšných primetimových televizních pořadů, například krimi Kriminálka Anděl, hudební long running seriál Gympl s (r)učením omezeným nebo ikonickou soutěž Chcete být milionářem? Vedla jsem produkci legendárního sitcomu Comeback. Pro televizi Nova jsem také vyvíjela původní fiction seriály.

Za sebou mám také produkci přímých televizních přenosů, magazínů a celé řady krátkých českých i zahraničních filmů.

V letech 2014 a 2015 jsem působila v Rumunsku, kde jsem měla na starost dohled nad lokální výrobou v rámci PRO TV, která spadá pod nadnárodní mediální společnost CME a je jedničkou mezi místními televizemi.

V Dawson Productions jsem zastávala pozici
Head of Development a měla jsem na starosti celkový chod vývojového oddělení – kreativně i organizačně se zaměřením na celovečerní filmy a zejména na mezinárodní koprodukce.

Za jeden ze svých klíčových úspěchů považuji svůj podíl na založení a rozjezdu mezinárodního kulturního centra MeetFactory, kde jsem působila jako ředitelka.

Vedla jsem také výrobu řady reklam (zejména ve společnosti Dawson Productions) – velkorozpočtových zahraničních zakázek.

Svůj čas věnuji i osvětovým projektům. V minulosti jsem měla na starosti neziskovou kampaň Jít volit je sexy a aktivně se zapojuji do projektů podporující osvětu v oblasti rovnoprávnosti pohlaví.

Zkušenost mám i s festivalovou produkcí: spoluorganizovala jsem festival FAMUfest, módní festival Prague Fashion Week a několik let jsem pracovala v produkci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Psaní

Baví mě psát o filmu, televizi, cestování a feministických tématech.

Mé články vycházely v řadě českých médií. Psala jsem také pro Český rozhlas a Filmové listy v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Během studií jsem působila jako stálá redaktorka v časopise BravoGirl!